www.kanov.cz | O NÁS
19173
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-19173,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-4.1,menu-animation-underline,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2,vc_responsive
 

O NÁS

Pomáháme tvořit inovační podnikatelskou sféru v Karlovarském kraji od roku 2015.

Komplexní projekt Podnikatelský inkubátor KANOV zahrnuje 5 etap, v rámci nichž je postupně budována inovační infrastruktura a prostředí pro podporu inovativního podnikání v Karlovarském kraji. Projekt zahrnuje vybudování 4 provozních hal a 2 administrativních budov ve 3 větších městech v Karlovarském kraji s celkovou plánovanou podlahovou plochou přes 15 tis. m². V současné době je zrealizováno všech 5 etap. Realizace poslední etapy byla zakončena v květnu 2022.

Cílem bylo vybudovat v Karlovarském kraji vzájemně propojenou síť inovační infrastruktury jako jedné z podmínek pro další rozvoj inovačního potenciálu Karlovarského kraje.

 

“Realizací celého projektu vznikla v Karlovarském kraji jediná regionální inovační infrastruktura tohoto rozsahu.”


Podnikatelský inkubátor KANOV  představuje inovační infrastrukturu, která pokrývá svými službami celý Karlovarský kraj. Sídlo, resp. centrála PI KANOV je v Karlových Varech a ve městech Ostrov a Cheb jsou umístěny další dvě “pobočky” PI KANOV.

Kanov-CHEB

“Podnikatelský inkubátor KANOV přispívá k řešení hlavních problémů Karlovarského kraje.”

 

Těmi jsou  nízká podnikatelská inovační aktivita, nedostatečná infrastruktura podporující vznik a rozvoj nových inovačních firem, nedostatek pracovních míst pro kvalifikované pracovníky a nedostatečná spolupráce mezi sektorem VaV a podnikatelskými subjekty.

Dalším cílem je zvýšení podpory START-UP firem a zintenzivnění spolupráce sféry vědy a výzkumu a soukromého sektoru. Podnikatelský inkubátor KANOV úzce spolupracuje s místními institucemi a školami.

Podnikatelský inkubátor KANOV nabízí inovativním a začínajícím firmám (MSP) nadstandardní podmínky – chráněné prostředí, které jim usnadní start při podnikání a pomůže jim se zorientovat v tržním prostředí a stát se stabilním ekonomickým subjektem, který bude posléze součástí podnikatelské sféry v Karlovarském kraji.

start-up