www.kanov.cz | První jednání Inovační platformy …
22227
post-template-default,single,single-post,postid-22227,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-4.1,menu-animation-underline,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2,vc_responsive

První jednání Inovační platformy …

První jednání Inovační platformy …

V tomto týdnu proběhlo první jednání Inovační platformy pro strategické příležitosti. Jednalo se o úvodní setkání nově vytvořené skupiny, která si klade za cíl zahájit strategické plánovaní pro přípravu regionu na příchod významných investorů do regionu, a to především v souvislosti s plánovaným ukončením těžby hnědého uhlí na Sokolovsku. Členy platformy jsou zástupci politické reprezentace dotčených obcí i Karlovarského kraje, zástupci Karlovarská agentura rozvoje podnikání, p.o., zástupci podnikatelských subjektů a také zástupci z řad vysokého školství. Na úvod vystoupil starosta města Chodov pan Patrik Pizinger, který právě uvedl, že současná zkušenost s příchodem významného investora do našeho regionu jasně ukázala nutnost být lépe připraveni na takovouto situaci.
Bylo naplánováno vytvoření rozvojového dokumentu, který by měl významně pomoci právě při procesu transformace Karlovarského kraje a také byla naplánovaná další jednání a společné konference, které by měly taktéž pomoci najít potřebná řešení.
Velmi pozitivně byla vnímána nabídnutá spolupráce s ČVUT při realizaci připravovaných projektů.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

Čeština‎EnglishDeutsch