www.kanov.cz | O NÁS
19173
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-19173,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-4.1,menu-animation-underline,smooth_scroll,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2,vc_responsive
 

O NÁS

Komplexní projekt Podnikatelský inkubátor KANOV zahrnuje 5 etap, v rámci nichž je postupně budována inovační infrastruktura a prostředí pro podporu inovativního podnikání v Karlovarském kraji. Projekt zahrnuje vybudování 4 provozních hal a 2 administrativních budov ve 3 větších městech v Karlovarském kraji s celkovou plánovanou podlahovou plochou přes 15 tis. m². V současné době jsou zrealizovány 4 etapy. Realizace poslední etapy je plánována v roce 2021.

Cílem je vybudovat v Karlovarském kraji vzájemně propojenou síť inovační infrastruktury jako jedné z podmínek pro další rozvoj inovačního potenciálu Karlovarského kraje. Realizací celého projektu vznikne v Karlovarském kraji jediná regionální inovační infrastruktura tohoto rozsahu. Podnikatelský inkubátor KANOV bude představovat inovační infrastrukturu, která bude pokrývat svými službami celý Karlovarský kraj. Sídlo, resp. centrála PI KANOV bude v Karlových Varech a ve městech Ostrov a Cheb budou další dvě “pobočky” PI KANOV.

Podnikatelský inkubátor KANOV přispívá k řešení hlavních problémů Karlovarského kraje, což je nízká podnikatelská inovační aktivita, nedostatečná infrastruktura podporující vznik a rozvoj nových inovačních firem, nedostatek pracovních míst pro kvalifikované pracovníky a nedostatečná spolupráce mezi sektorem VaV a podnikatelskými subjekty.

Dalším cílem je zvýšení podpory START-UP firem a zintenzivnění spolupráce sféry vědy a výzkumu a soukromého sektoru. Podnikatelský inkubátor KANOV úzce spolupracuje s místními institucemi a školami.

Podnikatelský inkubátor KANOV nabízí inovativním a začínajícím firmám (MSP) nadstandardní podmínky – chráněné prostředí, které jim usnadní start při podnikání a pomůže jim se zorientovat v tržním prostředí a stát se stabilním ekonomickým subjektem, který bude posléze součástí podnikatelské sféry v Karlovarském kraji.